Muzea/Historia

Zwiedzając Dolny Śląsk – jak chyba nigdzie indziej – natraficie na taką ilość zabytków techniki, historii, przyrody że ciężko jednoznacznie wybrać najciekawsze z nich.
Propozycje które zobaczycie poniżej świadczą o bogatej różnorodności regionu i są must have pobytu na dolnośląskiej ziemi.

Muzeum Kolejnictwa
w Jaworzynie Śląskiej

Miasto, którego bez kolei by nie było. Odwiedzając to wyjątkowe muzeum poświęcone zabytkom techniki będziecie mieli okazję przenieść się w czasie do początków XX wieku, poznać już często zapomniane maszyny, które jeszcze nie tak dawno spotkać można było na wielu trasa w całym kraju, a także wziąć udział w przejażdżce zabytkowym taborem.

Adres: Jaworzyna Śląska, ul. Towarowa 4
Otwarte: cały rok
Strona: muzeumkolejnictwa.pl
Dodatkowe atrakcje: przejazdy zabytkowym taborem na terenie parowozowni, Kolejowe Bistro, Święto Pary, przejazdy Retro

Huta Szkła Krzyształowego „Julia”
w Piechowicach

Ostatnia huta szkła kryształowego w Polsce – jeżeli chcecie poznać tajemnice kryształu oraz na własnej skórze poczuć żar hutniczego pieca, to przybywając w Karkonosze nie może w Waszych planach zabraknąć wizyty w Piechowicach.
Zwiedzając Hutę „Julia” nie tylko poznacie proces produkcji tego niezwykle szlachetnego szkła ale będziecie mieć okazję wziąć udział w warsztatach podczas których przekonacie się jak wymagająca jest obróbka tego surowca.

Adres: Piechowice, ul. Kryształowa 73
Otwarte: cały rok
Strona: hutajulia.com
Dodatkowe atrakcje: warsztaty zdobienia szkła, warsztaty malowania na szkle, Muzeum Krystalium

Muzeum Konsol gier video/ Muzeum Lego
w Karpaczu

Zwiedzając Muzeum konsol i gier video będziecie mieli okazję przenieść się do lat 70-tych i 80-tych i ponownie zagrać w gry z dzieciństwa.
Zabawa gwarantowana!
A jak traficie tam z najmłodszymi to na pewno spodoba się im dwupoziomowa ekspozycja makiet Lego, chociaż starsi bawią się równie dobrze.
Będąc w Karpaczu koniecznie musicie tam zajrzeć i dobrze się bawić

Adres: Karpacz, ul. Mickiewicza 11
Otwarte: cały rok
Strona: www.muzeumgiervideo.pl
www.muzeumklockow.pl
Dodatkowe atrakcje: